Lajme – Filma24.ch | Filma dhe seriale me Titra Shqip HD

Lajme nga bota e filmave

Nga pushtuesit e vegjël jeshilë deri në vetminë e eksplorimit të hapësirës, planeti mars ka ushqyer gjithmonë imagjinatat tona kinematografike. Ndërsa NASA bëjnë përpjekje të vazhdueshme për të zbarkuar atje, këtu është një përzgjedhje e filmave të bazuar në planetin e kuq, në një nga fqinjët tanë më të afërt në hapësirë, shkruan Tatler. 1. […]


Informacion për fazën e Marvel Eternity.

Postuar më: 30 Mars 2020

Para se t’ia nisim me pak informacion për fazën tjetër të Marvel, po ju informojmë me përshkrimet e filmave Avengers: The Avengers (2012) Përshkrimi: Nik Furia (Samuel L. Jackson) është drejtori i SHIELD, një agjenci ndërkombëtare paqeruajtëse. Agjencia është e përbërë nga ajka e superheronjve të Marvelit, Njeriu i Hekurt (Robert Downey Jr.), Hulku i […]


Kur një epidemi vdekjeprurëse e godet vendin e largët Nome në Alaska, dhe i vetmi shërim ndodhet 600 milje larg (1024 km), trajneri i shkathët i qenve për saja Leonhard Seppala (Dafoe) e merr detyrën që në sajat e tij ta transportojë ilaçin. Seppala e merr qenin e quajtur Togo, haskin e moshuar siberian, për […]


Disa nga Filmat me Të Mirë Aksion

Postuar më: 26 Mars 2020

Disa nga Filmat me Të Mirë Aksion. Vini re: Kush ka mendim për ndonjë Film tjetër për ta kategorizuar si një film nga më të mirët aksion, mund ta shkruajë më poshtë për të ndihmuar të tjerët të kenë çfarë të shikojnë sot. Ip man . . The Dark Knight . . Indiana Jones . […]


Të gjithë këta filma i gjeni me “Search” në faqe: Metro (2013) Seriali The Strain Run All Night (2015) Outbreak (1995) I Am Legend (2007) Contagion (2011) World War Z (2013) Flu (2013) Carriers (2009) Viral (2016) The Happening (2008) 28 Day Later… (2002) Daybreakers (2009) The Crazies (2010) Day of The Dead (2008) Doomsday […]


“Fast Color”, film fantashkencë

Postuar më: 30 Janar 2020

“Fast Color” HD me Titra Shqip, zgjat 1 orë e 40 minuta është i zhanrit dramë, fantashkencë, triller. I bërë me regji të Xhullia Hart, në rolin kryesor sjellë aktoren anglezo-afrikano-jugore Gugu Mbata-Rou. “Fast Color” rrëfen për një grua me fuqi mbinjerëzore. Ajo detyrohet të jetojë duke u fshehur që kur merret vesh se ka […]


Ndoshta nuk i njihni këta dy filma si riberje, por po ju hedhim pak dritë ne: shumë nga ju e kanë parë filmin The Good, The Bad And The Ugly që doli në vitin 1966 dhe është një nga filmat kult në llojin e vet. Ky film është quajtur si nona e filmave Westerns. Duket […]


Filma gjermanisht me titra Shqip!

Postuar më: 2 Dhjetor 2019

Kjo listë është për Filma gjermanisht dhe u vjen ne ndihmë atyre që duan të mesojnë gjermanisht. 24 Weeks (2016) Barbara (2012) Dogs of Berlin (serial) Ostwind (2013) dhe 2015 Sapphire Blue (2014) a.k.a Saphirblau The Lives of Others (2006) The Counterfeiters (2007) Das Tagebuch der Anne Frank (2016) In the Fade (2017) Look Who’s […]


Një tjetër Wrong Turn

Postuar më: 1 Dhjetor 2019

Filmi horror “Wrong Turn” është në qendër të një ribërjeje të re që do të prodhohet nga “Constantin Film”. Regjia do t’i besohet Mike P. Nelson dhe skenari do të mbajë firmën e Alan B. McElroy. Filmi i parë në vitin 2003 pati sukses në të gjithë botën, duke hedhur bazat për pesë filma të […]


Filmat me të ardhurat më të mëdha!

Postuar më: 16 Nëntor 2019

Këto janë hitet me të ardhurat më të mëdha nga biletat, gjatë viteve 2010. Me shërbimet e transmetimit në rritje të dukshme në këtë dekadë, është normale që zakonet e shikimit të filmave kanë ndryshuar në mënyrë drastike nga 10 vjet më parë. Në të njëjtën kohë, audienca ka treguar se ata janë ende më […]


Filma Aksion Brutal

Postuar më: 12 Nëntor 2019

Afërsisht 300 filma që të japin të njëjtën ndjesi pasi i shikon! Everly (2014) Anna (2019) The November Man (2014) Taken 3 (2014) Proud Mary (2018) A Dark Truth (2012) The Long Kiss Goodnight (1996) The Berlin File (2013) Mission: Impossible Red Sparrow (2018) Salt (2010) Atomic Blonde (2017) Colombiana (2011) Lucy (2014) Soldiers of […]


Nga prapaskenat e “Spider-Man: Far From Home”, është shpalosur një nga sekretet më të rëndësishme në MCU: tani që Mysterio zbuloi identitetin e Spider-Man si Peter Parker, e ardhmja nuk ka qenë kurrë kaq e pasigurt. Është koha e përkryer që Marveli ta dërgojë Piterin të vetëm, duke i bërë thirrje motrës së tij të […]


Amazon ka shpenzuar 250 milionë dollarë vetëm për të marrë të drejtën mbi “Lord of the Rings”. Seriali do të ketë 5 sezone, frymëzuar nga librat origjinalë të Tolkien. Sipas “Reuters”, “Amazon” ka propozuar një buxhet prej 500 milionë dollarësh për dy sezonet. Sezoni i parë është parashikuar të transmetohet mes vitit 2020 dhe 2021. […]


Elisabeth Moss, fituesja e çmimit “Emmy” ka rolin kryesor në tregimin e frikshëm modern “Invisible Man”, të frymëzuar nga karakteri klasik monstruoz, i cili do të mbërrijë në kinema në mars të vitit 2020. Rreth filmit: Ish i dashuri i një vajze kryen vetëvrasjen, më pas vajza kupton se ai i ka lënë një sasi […]


Pas suksesit të filmit “Bird Box” në Netflix, aktorja kthehet dhe do të luajë në adaptimin e filmit artistik “Unforgiven”, të bazuar në serialin 3-pjesësh britanik të vitit 2009. Regjisori dhe skenaristi i filmit “Mission Impossible – Rogue Nation” Christopher McQuarrie e shkroi skenarin, ndërsa producentja gjermane filmike Nora Fingscheidt këtë herë do ta bëjë […]


Ka shumë përshtatje të tregimit klasik të Charles Dickens, “A Christmas Carol”, por kjo s’i ka ndalur producentët e mëdhenj që ta bëjnë projektin e njëjtë, madje në stil muzikor, ndërsa në versionin e ri në rolet kryesore do jenë aktorët e mirënjohur Will Ferrell dhe Ryan Reynolds. Ende s’e dimë se cilët role do […]


Regjisori i Underworld, Len Wiseman, merr përgjegjësinë për spin-offin e John Wick, “Ballerina”. Filmi me një vrasëse femër e cila kërkon hakmarrje ndaj njerëzve që vranë familjen e saj, është shkruar nga Shay Hatten, e cila ishte përfshirë edhe në përgatitjen e John Wick: Chapter 3 – Parabellum. Ylli i “John Wick”, Keanu Reeves, dhe […]


Jason Statham do të ribashkohet me regjisorin Guy Ritchie, ai ka punuar me regjisorin në filmat e tyre depërtues Lock, Stock and Two Smoking Barrels dhe Snatch, do të ribashkohet me Ritchie për projektin ende të patitulluar, të frymëzuar nga filmi i vitit 2004. Ngjarja do të përqendrohet në një personazh misterioz që punon në […]


Marvel ka njoftuar Fazën 4

Postuar më: 10 Tetor 2019

• Marvel ka treguar planet e veta për Fazën 4 në universin e tyre të filmit dhe adhuruesit tashmë janë në ankth nga pritja. Janë 10 projekte, të cilat do t’i shohim në vazhdim. Presidenti i Marvel, Kevin Feige i shpjegoi në detaje planet për këtë fazë para publikut në Comic-Con dhe i njoftoi projektet […]


Lumë gjaku në “IT: Chapter Two”

Postuar më: 10 Tetor 2019

Në skenën e përgjakshme të “IT: Chapter Two”, shihet personazhi Beverly Marsh (Jessica Chastain) e ngujuar në një banjë.Ku më pas tërë vendi mbulohet nga gjaku.Për këtë skenë janë përdorur 4500 litra gjak artificial. Deri më tani, besohet se ky film mban rekord për gjakun artificial më të shpenzuar direkt pas “300: Rise of an […]